Meglepő tény, hogy a kakaóbab feldolgozása kakaó „textíliát” és csomagolópapír gyártására alkalmas hulladékot is eredményezhet.
A kakaóbab feldolgozása során számos szerkezetváltozáson megy át. Ennek egyik leglátványosabb része a csokoládékészítők által „textíliaként” emlegetett állapot. Ilyenkor a kakaómassza mérete kb. 70 mikron, ami látványos – szinte papírszerű - anyagszerkezetet eredményez. Bár ezt eddig nagyrészt csak a csokoládégyártók láthatták, most bárki megnézheti. A Rózsavölgyi Csokoládé kakaóbab textíliái ugyanis november 3-ig a Design Terminálban a Metszéspontok X Crossovers című kiállításon láthatók, sőt egy nemzetközi együttműködés keretében a kiállításon ehető textileket is megcsodálhatunk
Persze a kakaóbab feldolgozása során rengeteg hulladék is keletkezik, amivel eddig a csokoládégyártók nem nagyon tudtak mit kezdeni. Az angliai James Crooper papírgyártó üzem forradalmi ötlete azonban környezetbarát megoldást kínál. A hulladékot újrahasznosított csomagolópapírként hoznák forgalomba. A cellulózhoz 10 százalék kakaóbab héjat adva, ugyanis kiváló minőségű, világosbarna papír készíthető. És amíg eddig a kakaóbab héját sokszor elégették, vagy kémiai módon kezelték, a környezetbarát papír előállításához semmilyen kezelés sem szükséges ami amellett, hogy zöld megoldás, költségkímélő is.